Анотація
У системі роботи позашкільного навчального закладу значне місце належить національно - виховній роботі, яка спрямована на формування гармонійної особистості з найкращими її якостями. Виховання пройняте національним духом не з позиції боротьби і ворожнечі до сусідів, а з позиції любові до рідного краю.
Національне виховання – це виховання особистості на основі системи ідеалів, традицій, звичаїв, переконань, створених народом і спрямованих формувати ціннісні орієнтації молодих поколінь у дусі розвитку матеріальної й духовної культури української нації. Воно забезпечує духовну єдність, наступність і спадкоємність поколінь минулих, сучасних і майбутніх.
В основі національно – виховної системи «Скарб» - надання поглиблених знань про національну культуру українського народу, традиції українського народу і свого роду, розвитку народних ремесел наших предків і сьогодення, про життя і діяльність народу протягом століть його існування, про духовні цінності.
Мета національно – виховної системи «Скарб» - передача молодому поколінню соціального досвіду, багатої духовної культури народу, його національної ментальності, спорідненості світогляду і на цій основі формування особистісних рис громадянина України, які передбачають національну самосвідомість, розвинену духовність, моральну, художньо-естетичну, правову, трудову, фізичну, екологічну культуру, розвиток індивідуальних здібностей і талантів; сформованість любові до рідної землі, свого народу, готовності до праці в ім'я України.
Дана національно – виховна система розрахована на гуртківці, учнів загальноосвітніх шкіл (однолітків), навчальні заклади, педагогів навчальних закладів, керівників гуртків позашкільних навчальних закладів, батьків, громадськість, творчих працівників, бібліотеки, музеї, засоби масової інформації.
Національно - виховна система - явище, що набуло широкого розвитку та актуальності. Вона створюється, удосконалюється, оновлюється та прогресує в даному соціумі; зорієнтована на конкретні умови, враховує інтереси і потреби дітей на сучасному етапі.